Meble wprost z wakacji

 

Kochasz lato, piasek, słońce i morze? Lubisz słuchać szumu wody i krzyku mew? Ten klimat cię odpręża? A gdyby tak mieć go w domu przez cały rok? Postaw na meble wyglądające jak wyjęte z rybackiej chaty, dodaj kilka dekoracyjnych elementów i wypoczywaj jak na plaży nawet kiedy za oknem pada śnieg!

 

Meble i nie tylko 

Styl morski to przede wszystkim dodatki. Całość powinna pozostać utrzymana w jasnych, naturalnych kolorach z dominacją naturalnych materiałów i deseni. Stawiamy więc na waniliowe i beżowe narożniki, krzesła w naturalnych okleinach lub z prawdziwego drewna. Stoły odkrywamy spod obrusów, które zastępujemy minimalistycznym bieżnikiem lub w zupełności rezygnujemy z niego. Dobrze sprawdzą się także sizalowe podkładki pod szklanki lub maty z włókien kokosowych. Morskie wnętrza akcentujemy też poprzez wprowadzenie do nich elementów kutych na wzór pirackich skrzyń ze skarbami. Ciekawym dodatkiem są też szklane latarnie zastępujące świeczniki. Nie zapominamy o muszlach. Kilka z nich rozkładamy w widocznych miejscach, by wprowadzić klimat plaży. Możemy też pokusić się o bursztyn. Pamiętajmy jednak, żeby był nieoszlifowany, ponieważ zbyt wygładzony pasuje raczej do stylu retro i przepychu bardziej dekoracyjnych wnętrz.

 

Na fali snu, czyli sypialnia 

Budzić się codziennie rano na plaży, to marzenie wielu osób. Możesz je spełnić, wprowadzając styl morski także do sypialni. Proste kształty ramy łóżka wykonanej z naturalnego drewna, biurko, które zdobi naturalny deseń drewna i surowe krzesła przełamane fotelem, który okryjesz ażurowym, jasnym kocem, imitującym rybacką sieć. Zamiast lampy nocnej postaw na taką w kształcie latarni morskiej lub, jeśli wolisz ciepłe światło świec – zastąp ją prawdziwym lampionem. Jeśli chodzi o podłogi to panele zastąp boazerią, która znacznie ociepli pokój i nada mu niepowtarzalnego klimatu. A może rozwiesisz na ścianie dekoracyjną sieć rybacką? Ogranicza cię jedynie twoja wyobraźnia.

 

Mały marynarz – pokój dziecięcy 

Pokój dla dziecka też możesz urządzić w stylu morskim. Tu jednak dodaj nieco koloru. Czerwienie i granaty lub słoneczny błękit będą odpowiednie zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Na podłodze połóż sizalowy dywan, a łóżko przykryj pasiastą narzutą. Możesz też pokusić się o łóżko w kształcie statku. Na ścianach pozawieszaj obrazki z wakacji nad morzem. Pamiętaj, że piękno tego stylu polega na zachowaniu umiaru, ale też porządku. Styl morski będzie więc dobrym rozwiązaniem dla dziecka, które potrafi utrzymać ład w swojej przestrzeni.

Marzysz o pięknie urządzonym mieszkaniu? Sprawdź, co przygotowaliśmy dla ciebie na meble247.pl i wybierz swój styl.

 

Data dodania: 2014-01-09 22:33:05


Meble247.pl to solidny partner, który zaoferuje Ci najwyższej jakości sofy, fotele, łóżka piętrowe i dziecięce, a także krzesła i meble wypoczynkowe w najniższych cenach!
Skorzystaj z naszych usług już dziś.

CREATED BY Agencja interaktywna Media Project Group